Сьогодняшній день став особливим та святковим для мешканців села Байраки. Впродовж останніх чотирьох місяців тут, в рамках державної програми «Доступна медицина» та реформи первинної ланки медицини, активними темпами проводились роботи з капітального ремонту Байраківської амбулаторії загальної практики сімейної медицини. І сьогодні, в приємній святковій атмосфері, оновлене, просторе, сяюче та модерне приміщення вперше після ремонту відкрило свої двері для відвідувачів та гостей.

З цієї нагоди до села завітали голова Чернівецької облдержадміністрації Сергій Осачук, заступник голови Наталія Гусак, голови райдержадміністрації Лілія Олару та районної ради Віктор Чукля, а також керівники галузей медицини, депутати, місцеві жителі.

Виступаючи на урочистостях, голова ОДА Сергій Осачук з приємністю відмітив піднесений, позитивний та оптимістичний настрій, що панував серед присутніх на заході мешканців села Байраки, на теренах якого голова побував сьогодні вперше. Він висловив думку, що хоча крізь і усюди ми чуємо про прагнення досягнути європейського рівня у будівництві, медицині, інших сферах, але важливіше все ж таки по-європейськи, з взаємною повагою та підтримкою, згуртованістю, гідністю та позитивом ставитись один до одного. Керівник ОДА підкреслив, що реалізація проектів з будівництва та капремонту сільських закладів первинної медицини є послідовним впровадженням в життя загальнодержавних ініціатив, направлених на створення належних умов та забезпечення реалізації права сільських мешканців на безкоштовну, висококваліфіковану медичну допомогу. Користуючись нагодою, Сергій Осачук вручив представникам амбулаторії ключі від нового службового автомобіля, який також було придбано в рамках вказаного проекту.
Численні слова щирої вдячності лунали сьогодні на адресу медиків, сільради, підрядчиків та будівельників, а також керівництва Герцаївського центру ПМСД, які виступили замовником робіт та доклали максимум зусиль задля забезпечення відремонтованої амбулаторії меблями та сучасним діагностичним та лікувальним обладнанням. Крім того, з нагоди свята голови райдержадміністрації Лілія Олару та районної ради Віктор Чукля, а також заступник головного лікаря Герцаївського центру ПМСД Світлана Санду підготували для будівельників та медиків грамоти, подяки та подарунки.

В рамках реалізації проекту з різних джерел фінансування було освоєно 1499,6 тис.грн, в тому числі субвенція з державного бюджету 1349,6 тис. грн., з місцевого бюджету 149,9 тис. грн. (районний бюджет – 36,5 тис. грн. та сільський бюджет – 113,4 тис.грн.).

Капітальний ремонт приміщення амбулаторії дав можливість забезпечувати якісною медичною допомогою 3,5 тис. жителів с. Байраки, а також населення інших сіл, які обслуговуються у Байраківській амбулаторії ЗПСМ, шляхом надання медико-санітарної допомоги, в тому числі широкого спектру діагностичних, профілактичних, лікувальних та інших послуг медичного характеру.

Наразі на Герцаївщині в рамках медичної реформи завершуються аналогічні капітальні роботи ще на двох об’єктах первинної ланки медицини в с. Хряцька та Велика Буда.