З 2020 року ряд медичних послуг буде надаватись пацієнтам на безоплатній основі в рамках медичних гарантій. Частина медпослуг навпаки будуть повністю оплачуватись пацієнтом.

Які послуги буде покривати Національна служба здоров’я України:

— екстрену медичну допомогу та госпіталізацію, коли вона необхідна. Незалежно від того, чи є декларація;

— у 2020 році декларація потрібна буде не тільки для того, щоб отримати послуги сімейних лікарів, терапевтів і педіатрів. НСЗУ також зможе оплатити інші планові послуги, якщо у вас є електронний напрям. Отримати його можна буде у свого лікаря;

— продовжить працювати програма «Доступні ліки». У лікарнях при госпіталізації оплата послуги від НСЗУ включатиме ліки та витратні матеріали згідно Національного переліку лікарських засобів.

Які послуги не будуть покриватися:

Поліклініки, які стануть комунальними некомерційними підприємствами, отримають легальне право надавати платні послуги, які не покриватиме НСЗУ:

— немедичні послуги (поліпшені умови перебування в лікарні, масажі);

— медичні послуги без направлення лікаря;

— стоматологія (крім дитячої та екстреної);

— щеплення поза національного календаря щеплень;

— планова діагностика, консультації, амбулаторне або стаціонарне лікування без направлення лікаря.

Нагадаємо, що восени цього року на розгляд у Верховну Раду має бути поданий перший пакет гарантованих медичних послуг для населення, які можна буде отримувати повністю безкоштовно, при умові, що пацієнта на лікування направив його сімейний лікар, терапевт чи педіатр.

Всі інші медичні послуги, які не будуть включені до цього пакету, пацієнти зможуть отримувати в медичних закладах України за власний рахунок.

Гройсман та МОЗ не впорались: Безкоштовна діагностика не запрацювала

В той же час варто зазначити, що представники нової влади з партії «Слуга Народу», яка отримала моно більшість у Верховній Раді нового скликання мають своє бачення щодо медичної реформи. Ряд змін, які були внесені урядом Володимира Гройсмана, під керівництвом команди Уляни Супрун, можуть бути переглянути, або взагалі відмінено.

Також нова влада орієнтується на впровадження медичного страхування в Україні, тому повноваження Національної служби здоров’я України можуть бути суттєво переглянуто.